15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

11-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Çankırı’da da şehitlik ziyaretiyle başladı.
                Çankırı Garnizon Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Garnizon Komutanı Abdullah Dede, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcısı Zeki Karaca, İl Jandarma Komutanı Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, POMEM Müdürü Ayhan Kocaoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.
                Şehitlik ziyaretinden önce Kur’an tilaveti gerçekleştirilerek sala okundu. Yapılan duaların ardından Vali Hamdi Bilge Aktaş ve diğer protokol mensupları şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek gül bıraktı.
                Şehitlik ziyaretinin ardından Çankırı Büyük Cami’de şehitlerimizin ruhları için mevlit okutularak vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu. İl Müdürlüğümüzün organizasyonuyla öğlen namazından sonra okutulan mevlide, protokol mensupları, daire amirleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Mevlidin ardından cami bahçesinde kurulan sofralarda vatandaşlara ikramda bulunuldu.


 


 


Sonraki Sayfa: ILGAZ HACI MUSTAFA AKBAK HUZUREVİNDE YAŞLI YAŞAM EVLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Önceki Sayfa : ÇANKIRI’DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ŞEHİTLİK ZİYARETLERİ YAPILDI