15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA YEMEK PROGRAMI DÜZENLEDİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 14.07.2017 Cuma günü Hacı Ali Dinlenme Tesislerinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında program düzenlenmiştir. Programa aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz ile muharip gazilerimiz katılmışlardır.
Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, şehit düşen 9 vatandaşımız ve Terör şehidi Mehmetçiklerimizin ailelerinin de aralarında yer aldığı konuklarıyla yakından ilgilendi. Yemeğe eşi ile birlikte katılan Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, masaları tek tek dolaşarak konukların hatırını sorup davete katıldıkları için teşekkür etti.
Program, Sayın Hocamız Mehmet Sait KILIÇ tarafından okunan Kur’an Tilaveti ve Yemek programı ile devam etti.
Programda İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM kısa bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmalarında "Aslında hiç bitmeyen sadece şekil değiştirerek devam eden kalleş, sinsi, haçlı zihniyetinin ürünü olan, ülkemizin ve milletimizin kaderiyle oynanan darbe girişimi karşısında yine can vermiş, kanını dökmüş bir kere daha 15 Temmuz gecesi, kalleş zihniyete ecdat tokadı indirmiş bir desteni duruş vardır.
Bu milletin ruh yapısında 15 Temmuz gecesi, kalleş haçlı zihniyetine ve içerdeki hain piyonlarına karşı ölümü öldürmüş, şehadeti taç edinmiş bir duruş var.
 Bu aziz milletin, dışarıda bulunan kalleş ve sinsi düşmanları İle içerde bulunan hain piyonları bilmelidirler ki son destanda verilen 250 şehidimiz son şehit olmayacaktır. Bu milletin geride kalan anne babaları, gençleri yeri ve zamanı geldiğinde şehadet tacı ile taçlanmayı büyük bir onurla beklemektedirler" dedi.
Bu aziz milletin şanlı duruşu karşısında saygıyla eğiliyorum" diyen Yıldırım, "Burada bulunan bu onurlu duruşun temsilcileri olan tüm şehit yakınlarının ellerinden öpüyor, küçüklerime sevgilerimi ifade ediyorum. 15 Temmuz gecesi ilimizde şehadet rütbesine erişen 9 şehidimizin ve terör mücadelesinde şehadete kavuşmuş yaklaşık 180 şehidimizin mekânları âlî olsun diyor, tüm gazilerimize sağlıklı, mutlu ömürler diliyorum" dedi.
İl Müdürümüzün konuşmasının ardından şehit aileleri ve gazilere hitap eden Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, “Türk Milleti'nin şanlı tarihi; bizlere gurur veren, her zaman övünç vesilesi olan, sayısız destanlar ve zaferlerle doludur. Bu kutlu millet Türk Devleti'nin bölünmez bütünlüğünü korumak ve teröristlere fırsat vermemek adına vatanın her karış toprağına kanlarını akıtmışlardır" dedi.
Şehit ailelerine seslenen Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, vatanı korumak için gerektiğinde evlatlarını “kurban ol” diye askere gönderen fedakâr ailelerin her zaman başlara taç olacağını ifade ederek, “Sizler bizlere şehitlerimizin emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın. Devlet olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve taleplerinizi yalandan takip ediyoruz. Yalnız değilsiniz. Devletimiz bütün imkânlarıyla yanınızdadır. Şehit ve gazilerimizin hatıralarını yücelterek onlara her zaman sahip çıkacağız” diye konuştu.
 
Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın ardından Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de kısa bir konuşma yaptı. Sala okunmasının ardından yemek programına geçildi.
Programa, Çankırı Milletvekili Hüseyin FİLİZ, Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ ve Eşi Hanımefendi Seval AKTAŞ, Garnizon Komutanı İst. Kurm. Alb. Abdullah DEDE, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil ALTINTAŞ, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, Daire Müdürleri, STK temsilcileri, şehit ve gazi aileleri katıldı.
 


Sonraki Sayfa: ÇANKIRI’DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ŞEHİTLİK ZİYARETLERİ YAPILDI

Önceki Sayfa : MESLEĞİMİ SEVİYORUM SEVEREK YAPIYORUM PROJE TOPLANTISI ELDİVAN ZİHİNSEL ENGELLER BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.