25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 24 Kasım 2017 Cuma günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında Basın Açıklaması yapıldı.
Basın Açıklamasını yapan İl Müdür Yardımcısı Bedriye KARAKOÇ, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde:
Kadına yönelik her türlü şiddetin;
Acı ve ıstırap veren, yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna,
Toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip, anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna, kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile asla meşrulaştırılamayacağına inanıyoruz, dedi. Konuşmalarını sonlandırırken hayat arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar, bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Bu nedenle; Kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız… Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim, ifadelerini kullandı.
Programa, İl Müdür Yardımcısı Bedriye KARAKOÇ, Kuruluş Müdürleri, Korunmaya Muhtaç Çocuk, Engelli, Yaşlı ve Kadınları Koruma Derneği Başkanı Dudu SEVİNDİM, STK'lar, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Kuruluşlarımızda çalışan peronellerimiz ve çok sayıda Çankırı'lı katılım sağlamıştır.
Bir hafta boyunca 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü Etkinlikleri kapsamında; 21 Kasım 2017 Salı günü Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu eğitim verildi.
22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00’te ilimizin merkez ilçesinde bulunan semt pazarında farkındalık yaratmak ve bu konuda halkı bilinçlendirmek amacıyla stant açıldı ve broşürler dağıtıldı.
22.Kasım 2017 Çarşamba günü Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLANER başkanlığında, Çankırı mahalle ve merkez köy muhtarlarına Valilik Birlik Salonunda “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Programın akabinde ilimizde bulunan Maximum Cafe, STK desteğiyle ismi değiştirilerek Kadına şiddete Dur De Cafe olarak faaliyet göstermeye başlamış ve Cafe’de kadına yönelik şiddete karşı broşürler dağıtılmıştır. Son olarak bu önemli günün anlam ve önemini bildiren Basın Açıklaması yapılmış ve program sona ermiştir. 
 


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI