25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENMİŞTİR

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü Kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk olarak 21 Kasım 2017 Salı günü Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ve 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Çankırı Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Toplumsal Cinsiyet ve Kadına Yönelik Şiddet” konulu eğitim verilmiştir.
22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00’te ilimizde bulunan semt pazarında farkındalık yaratmak ve bu konuda halkı bilinçlendirmek amacıyla stand açılmış ve broşürler dağıtılmıştır.
22.Kasım 2017 Çarşamba günü Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLANER başkanlığında, Çankırı mahalle ve merkez köy muhtarlarına Valilik Birlik Salonunda “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” konulu bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM, kadına karşı şiddetin olumsuzluğundan bahsettikten sonra Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in kadınlarımıza karşı şiddetin yasak olduğunu, buyurduğunu söylemiştir. Bu bağlamda kadınlarımızın inançlarımıza bağlı olarak toplumda belli bir yer kazanmaları gerektiğini belirterek, konuşmasını tamamladı. İl Müdürlüğümüz bünyesindeki kadına karşı mücadele konusunda yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.
Müdürlüğümüze bağlı Kadın Konukevi Müdürü tarafından, bilgilendirme toplantısı kapsamında “Şiddet Nedir, Şiddetin Türleri ve Türkiye’deki Şiddet” in tanıtımı ve bu konuda yapılacak olan çalışmalar, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.
Programa Sayın Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, Sayın Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve Değerli Muhtarlarımız katılım sağlamıştır.
Programın akabinde ilimizde bulunan Maximum Cafe, STK desteğiyle ismi değiştirilerek Kadına şiddete Dur De Cafe olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Cafe’de kadına yönelik şiddete karşı broşürler dağıtılmıştır. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü olduğu İçin kadınlar çalıştırılmamış bu gün dolayısıyla servisleri erkekler gerçekleştirmiştir. Bu farkındalık etkinliğinde İl Müdürlüğümüzü yalnız bırakmayan Maximum Cafe’nin işletmecisi  Zeki ÇAĞLAR’a şükranlarımızı sunuyor ve desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.


Sonraki Sayfa: Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezindeki Çocuklarımıza 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Önceki Sayfa : Mesleğimi Seviyorum Severek Yapıyorum Projesi Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Personelleri Tarafından Evde Bakım Süreci Hakkında Bilgi Verildi