AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE “ENGELSİZ DÜŞLER” PROGRAMI DÜZENLENDİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 04.12.2017 Pazartesi günü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Atatürk Kültür Merkezinde  “Engelsiz Düşler ” isimli program gerçekleştirildi.
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde Eldivan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan sakinlerimizin Mehteran Gösterisi, Yöresel Halk Oyunları, Müzikal Tiyatro Gösterisi ve Semazen Gösterilerini sunması ile devam etti. Rehabilitasyon Merkezinde kalmakta olan sakinlerimizden Melike ŞİMŞEK ve Sefer GEDİK günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okudu.
Programın açılış konuşmalarını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Hasan Tahsin YILDIRIM, “Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından büyük bir öneme sahiptir. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan, sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir.
 Engelliliğin önlenmesinde, engellilere karşı gerekli tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin sunulmasında, bireylerin engellilikle ilgili farkındalığının artırılmasında ve engellilerin kendi haklarının bilincine varmasında, sağlık kurumlarından eğitim kurumlarına kadar pek çok kurumun işbirliği içinde olması önem arz etmektedir, dedi. Konuşmalarının sonunda, “Engelli ve engelsiz tüm vatandaşlarımızın birlikte uyum içerisinde yaşaması hedefine katkı sağlayacağına inandığımız 3 Aralık Engelliler Günümüzün hayırlı olmasını diler, tüm engelli ve engelsiz vatandaşlarımıza selam ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.
Programdan sonra Yunus Alışveriş Merkezi’nde de engelli öğrencilerin el emeği göz nuru ürünlerinin görücüye çıktığı sergi açılışı Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER ve diğer protokol mensupları tarafından gerçekleştirildi.
Programa Sayın Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, Genel Meclis Başkan Vekili Alaattin DEMİR, Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin GÖKÇER, AK Parti İl Yönetimi ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Genel Meclis Üyesi, Çankırı Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selami DEVECİ, Korunmaya Muhtaç Çocuk, Engelli, Yaşlı ve Kadınları Koruma Derneği Başkanı Dudu SEVİNDİM, Çankırı ilinde görev yapan tüm Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.


 


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YURT KARDEŞLİĞİ BULUŞMASI PROGRAMI DÜZENLENDİ