AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KORUYUCU AİLE HİZMETİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 14.12.2017 Perşembe günü Sosyal Hizmet Merkezi toplantı salonunda “Koruyucu Aile Hizmeti” hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
Çocuklarımızın geleceğine ışık tutan, kişilik gelişimlerini olumlu yönde etkileyen koruyucu aile hizmet modeli değişik sebeplerle öz ailesinin yanında bakılamayan çocukların, belli bir süreliğine, bakımlarını üstlenen aile ya da kişilerin yanında devlet denetiminde yetiştirilmeleri olarak tanımlanmaktadır.
Toplantıda, evlat edinmede sırada bekleyen ailelerimiz ile koruyucu ailelerimiz bir araya gelmiştir. İl Müdürümüz Sayın Hasan Tahsin YILDIRIM’ın da aralarında bulunduğu koruyucu ailelerimiz, evlat edinme ailelerimize koruyucu aile hizmetini anlatarak koruyucu aile olmaları için teşvikte bulunmuşlardır. Koruyucu aile olarak bir çocuğun hayatını kurtarmanın önemi vurgulanmıştır.
İlimizdeki hoşgörülü, sabırlı, esneklik gösterebilen, güvenli ve şefkatli bir ortam sağlayabilen, sevgisi ile bir çocuğun hayatında fark yaratmak isteyen ve mevzuatta belirtilen şartları taşıyan, kurumlarımızla işbirliği içinde çocuk yararına hizmet vermeye kendini hazır hisseden herkes koruyucu aile olabilir. Koruyucu aile olmak için ailelerimiz başvurularını ikamet ettiği illerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yapabilir.
Toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, İl Müdür Yardımcısı Savaş AKTEPE, Koruyucu Aile Birim Sorumlusu Damla YAMAN, koruyucu ailelerimiz ve evlat edinme ailelerimiz katılmıştır. 


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : MESLEĞİMİ SEVİYORUM SEVEREK YAPIYORUM PROJESİ KAPSAMINDA ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ