AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YURT KARDEŞLİĞİ BULUŞMASI PROGRAMI DÜZENLENDİ

Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Meslek Sahibi Abileri Kardeşleriyle Buluşuyor Yurt Kardeşliği Buluşması 1” programı 09.12.2017 Cumartesi günü Hacı Ali Dinlenme Tesisleri Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM’ın, açılış konuşması ile devam etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, Çocuk evi sakinlerine her zaman destek olduklarını aktararak, “Elbette ki üniversite okumak her şey değil. İyi insan olmak, güzel bir insan olmak çok daha önemli. Ama eğitimsiz de bu işin olmadığına inanıyoruz. Bakış açımızı değiştireceğiz. Bunun kader çizgimiz olduğuna inanacağız, kendimizle barışık olacağız. Siz bugün kendi üzerinize düşeni yapacaksınız. Biz bugün çocuklarımızın çocuklarına bakıyoruz. Biz bunu istemiyoruz. Çocuklarımızın çocuklarına anne babaları olarak sizlerin bakmasını, sizlerin eğitmesini istiyoruz. O da nasıl olacak, bugün vereceğiniz kararla olacak. Ben yaparım, diyeceksiniz. Ben bu işi başarırım, diyeceksiniz. Sizin başarıya ulaşmanız için, Bizim ne yapmamız gerekiyorsa söz veriyorum sonuna kadar yapacağız; Ama sizlerde üzerinize düşeni yapacaksınız” dedi.
Konuşmanın ardından geçmişte yetiştirme yurdunda kalan Çankırı Karatekin Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Turgut Özkan, Çankırı Karatekin Üniversitesi İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Hüseyin Durmaz, Yapraklı İlçe Tapu Müdürü Selman Gökçe, Ankara Müftü Yardımcısı Ali Gülden, Ankara Devlet ve Su İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Şaban Kaymak ile diğer katılımcılar, başarı hikayelerini çocuklarla paylaştı.
Etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, Kurum Yetkilileri, çocuk evlerinde kalan misafirler ile davetliler katıldı.

 


Sonraki Sayfa: AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE “ENGELSİZ DÜŞLER” PROGRAMI DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI