ÇANKIRI İL JANDARMA KOMUTANLIĞINA BAĞLI BİRLİKLERDE GÖREV YAPAN LİDER PERSONELE “KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENMİŞTİR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 15.02.2018 Perşembe günü Çankırı İl Jandarma Komutanlığına bağlı birliklerde görev yapan lider personele Bakanlığımızın, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı kapsamında  “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri” düzenlenmiştir.  
Eğitimin açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şiddet; kadınların sosyal, ekonomik ve siyasal yaşamda yerlerini alma haklarından çeşitli biçimlerde yoksun kalmalarına, bunun da ötesinde fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarını yaşamalarına, sakat kalmalarına ve hatta yaşamlarını yitirmelerine neden olmaktadır. Kadına yönelik şiddet kuşaktan kuşağa aktarılarak bir yandan aile içinde diğer yandan toplumsal alanda refah ve huzurun sağlanmasını engelleyen, sosyal ve ekonomik kalkınmanın önünde ciddi bir engel olan, coğrafi sınır tanımaksızın varlığını sürdüren toplumsal bir sorundur. Bakanlığımız, kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu inancıyla çalışmalarını sıfır tolerans ilkesiyle; kadına yönelik şiddetle mücadelede yasal çalışmalar, eğitim ve farkındalık arttırma çalışmaları, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu arttırma, şiddet mağduru kadınların korunması ve desteklenmesine yönelik kurumsal mekanizmaların güçlendirilmesi başlıkları altında çok boyutlu ve tüm tarafların katkısı ile kararlılıkla sürdürmektedir”,  dedi.
Eğitimde, kadına yönelik şiddetin boyutları ve türleri, şiddetin doğurduğu sonuçlar ve şiddet gören kadının başvurabileceği kurum ve kuruluşlar, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve kadına yönelik yapılan çalışmalarda paydaş kurumlar ile işbirliği çalışmaları hakkında, Kadın Konukevi Müdürü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli personeller tarafından bilgilendirme yapıldı. 

 


Sonraki Sayfa: HUZUREVİNDE KALMAKTA OLAN SAKİNLERİMİZ İÇİN BOYAMA, ÖRGÜ, DOKUMA, BULMACA SATRANÇ VE MANGALA KURSLARI AÇILDI.

Önceki Sayfa : ÇOCUK EVLERİ KOORDİNASYON MERKEZİNDE GÖREV YAPMAKTA OLAN PERSONELLERİMİZE “ERGENLİK DÖNEMİNDE ETKİLİ İLETİŞİM BECERİLERİ” KONULU EĞİTİM VERİLMİŞTİR