Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezindeki Çocuklarımıza 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Çankırı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde koruma ve bakım altında kalmakta olan 11-18 yaş grubundaki 37 çocuğumuza 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü hakkında ve Çocuk Haklarını öğrenmelerini sağlamak amacıyla farkındalık etkinliği düzenlemiştir.
Etkinlik kapsamında, dünyadaki tüm çocukları için anlamlı olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına dair sözleşmenin nasıl ortaya çıktığı, kaç yılında imzalandığı, neden var olduğu, çocuk kime denir, hak nedir gibi sorular önce çocuklara sorularak soru cevap şeklinde sohbet edildi.  Sonrasında sokaktaki insanlara “Çocuk Hakları “ ile ilgili yapılan röportaj izletildi. Cenevre Çocuk Hakları Bildirgesi hakkında bilgi verildi ve Çocuk haklarına dair sözleşme maddelerinin içeriği sesli bir şekilde okutuldu.
Çocuk Hakları sözleşmesi hakkında bilgilendirmenin ardından çocuklara konunun değerlendirilmesi açısından bir drama tekniği olan duvardaki anı adlı çalışma yaptırıldı. Çocukları dörder gruba ayırarak çocuk hakları hakkında afişler hazırlatıldı. Afişlerin yapımı sona erdikten sonra hep birlikte fotoğraf karesi oluşturularak program sonlandırıldı.


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENMİŞTİR