Evlilik Öncesi Eğitimler Jandarma Komutanlığı İle Devam Ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet merkezi tarafından yaygınlaştırılan Aile Eğitimleri ve Evlilik öncesi eğitim programları kapsamında 2016 yılı Nisan ayı itibarıyla 300 aile, aile eğitimi 156 gencimiz ise evlilik öncesi eğitimi aldı.
 
 Toplumun temel yapı taşı olan ailelerin güçlendirilmesi ve boşanma oranlarının azaltılması ve mutlu huzurlu aile ve güvenli aile birlikteliklerinin kurulmasını amaçlayan eğitimleri Çankırı geneline yaymanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM “insanın temeli eğitim toplumun temeli ailedir. Daha huzurlu bir Çankırı için sosyal hizmet anlayışı ile yaptığımız yardımların yanı sıra önleyici eğitim ve hizmetlerimizde Sosyal Hizmet Merkezimiz çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmektedir. Bu vesileyle yine başta sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN’ a ve Vali yardımcımız Meral Batı DEMİRBAŞ’a desteklerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca; Eğitimleri gerçekleştiren Sosyal Hizmet Merkezi personellerine ve Müdürümüz Levent ŞENTÜRK’e teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
 Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Levent ŞENTÜRK ise “yapılan eğitimlerin yararları ve sonuçlarının orta ve uzun vadede görülmeye başlanacağını biz ayrık otlarını temizleyip yeni tohumlar atıyoruz biz görmesek bile çıkacak olan çiçekleri, büyüyecek olan fidanları toplumumuz ileride huzurlu ve güçlü aile motifleriyle görecektir. Eğitimlerimizde aile içi iletişim, Sağlık, ve hukuk konularına ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi kanununun uygulamalarına ağırlık verilmektedir. Bu vesileyle desteklerinden dolayı Sayın Valimize, Vali Yardımcımıza ve Jandarma Komutanımıza, İl Müdürümüze şükranlarımı arz ediyorum” Diyerek yapılan çalışmaları özetledi.
 


Sonraki Sayfa: ASDEP BAŞVURU SÜRESİ UZATMA DUYURUSU

Önceki Sayfa : ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNDEN ANLAMLI ZİYARET !!!