GAZİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE ŞEHİT YAKINLARI GAZİLER VE MUHARİP GAZİLERE PİKNİK PROGRAMI DÜZENLENDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından Gaziler Günü münasebetiyle 24.09.2017 Pazar  günü Ilgaz Kadın Çayırı mesire alanında şehit yakınlarına, gazilere, muharip gazilere ve yakınları için piknik  programı düzenlenmiştir.
Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLANER; Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’ın daha önceden planlanan programı olduğu için aramıza katılamadığını, programa katılan şehit ailelerine, gaziler ve muharip gazilere selamlarını ilettiğini, söyledi. Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ASLANER konuşmasına son verirken, bu programa katılım sağladıkları için şehit ailelerine, gaziler ve muharip gazilere teşekkür ettikten sonra her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarında Valiliğe ve İl Müdürlüğüne başvurabileceklerini, ifade etti. Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER’in konuşmalarının ardından Milletvekillerimiz Sayın Hüseyin FİLİZ ve Sayın Muhammed Emin AKBAŞOĞLU selamlama konuşmalarını yaptılar.
Piknik alanında şehit ve gazi ailelerinin,  çocuklarına ve torunlarına yönelik olarak Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personelleri tarafından çeşitli oyunlar ve yarışmalar düzenlenerek şehit ve gazi çocuklarının eğlenceli vakit geçirmesi sağlandı. Program, Protokol Üyeleri, Şehit Yakınları, Gaziler ve Muharip Gaziler için özel hazırlanmış Jenga oyununun oynanmasıyla devam etti. Oyundan sonra fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.
Yüksel Teke, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM ve çalışan personellere teşekkürlerini sundu. Bizler şehit aileleri derneği olarak şehitlerimizin emaneti çocuklar eşler anne babalar kahraman gaziler için ne yapsak azdır. Şehit aileleri çocukları ve eşleri hepsi yanımızda. Onurlular gururlular dimdik ayaktalar.  Her zaman devletini milletinin yanındalar, dedi.
Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, bu hoş günü güzelleştiren şehit yakınlarına, gazilere ve muharip gazilere ve bu günü organize eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür etti.
Gerçekleştirilen organizasyona yaklaşık 400 şehit yakını ve gazi ailesi katılırken, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Filiz, Milletvekilimiz Sayın Muhammed Emin AKBAŞOĞLU, Ilgaz Belediye Başkanı Arif ÇAYIR, Ilgaz Kaymakamı Muhammed GÜBRÜZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel TEKE,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet ÇELİK ve şehit yakınları, gaziler ve muharip gaziler katıldı.

 


Sonraki Sayfa: MESLEĞİMİ SEVİYORUM SEVEREK YAPIYORUM PROJESİ KAPSAMINDA KARABÜK AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ VE BAĞLI KURULUŞLAR ZİYARET EDİLDİ.

Önceki Sayfa : AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İSMAİL ÖZDEMİR HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜNDE AŞURE GÜNÜ KUTLANDI