İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YILINI ANMA MESAJI

Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 97. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Yüce Türk Milletini manevi bir güç ile tek yürek, tek yumruk haline getiren, milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan İstiklal Marşı,  ne geçmişte ne de gelecekte milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin tüm dünyaya ilan ediliş destanıdır.
İstiklal Marşımız ve Bayrağımız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren milli değerlerimizin biri ve en başta gelenidir. Bu sebeple güçlü ve bağımsız bir ülkenin vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklal Marşımız; geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizi birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı moral ve cesaret kaynağı olmaya devam etmektedir.  Bizlere milli mücadele ruhunu, vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık aşkını en güzel şekilde harmanlayarak İstiklal Marşımızda ifade eden milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY; fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ile kendinden sonraki nesiller için de örnek alınacak bir şahsiyettir.
Mehmet Akif ErSOY, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” derken verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir. İstiklal Marşı, Türk insanını, Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, milli birlik ve beraberlik ile hürriyet ve istiklal mücadelesini destanlaştıran İstiklal Marşımızın kabulünün 97’ncİ yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif ERSOY’u ve Millî Mücadelemizin tüm kahramanlarını minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
 


Sonraki Sayfa: AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103.YILDÖNÜMÜ MESAJI