İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 98. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı milletçe, genci ve yaşlısıyla, birlik ve dayanışma içinde gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919’da başlatılan Anadolu direnişinin ortaya koyduğu özgürlük ve bağımsızlık arzusu, bugün de vazgeçilmez güç ve onur kaynağımızdır. Türk milletinin adeta yeniden doğduğu 19 Mayıs 1919 kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir. Cumhuriyetimizi gençlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıktığı günü de, Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiştir.
Şüphesiz, toplumları ayakta tutan en önemli unsurlardan birisi de geleceğin mimarları kabul edilen genç nesiller olmuştur. Genç kuşakların yetişmesine büyük önem veren milletler daima ileriye gitmiş ve geleceğe umutla bakmışlardır. Gençler; yakın gelecekte, yönetici, siyasetçi, eğitimci, bilim adamı, sanatçı, sporcu ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi, milletimizi her alanda temsil edeceklerdir. Millet olarak gençlerimizin yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışmak en büyük hedefimizdir.
Bu duygularla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyor, geleceğimizin mimarı olacak genç kardeşlerime sevgi ve saygılar sunuyorum.

 


Sonraki Sayfa: ASDEP MÜLAKAT DUYURUSU

Önceki Sayfa : ASDEP MÜLAKAT DUYURUSU GÜNCELLEME