İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ MESAJI

20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen “Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi”  ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakları sıralamakta ve güvence altına almaktadır. 20 Kasım her yıl “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak tüm dünyada kutlandığı gibi ülkemizde de kutlanmaktadır.
Çocuklarımız yarınlarımızdır gerçeği ile hareket ederek, çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu unutmamalıyız. Bu doğrultuda ülkemizde çocuk haklarının en yüksek düzeye getirilmesi amacıyla son yıllarda birçok önemli adımlar atılmış ve atılmaya da devam edilmektedir. Hepimizin malumudur ki bugünün çocuklarının sevgi, şefkat, barış ve hoşgörü ortamı içerisinde yetiştirilmeleri hâlinde, gelecek kuşaktaki çocukların böyle bir dünyada yaşama ümidi uzak değildir. Unutulmamalıdır ki sevgi, eğitim, yaşam, sağlık ve korunma hakkı çocukların en doğal haklarıdır. Bu hakları sunmakta sosyal devlet olmanın gereğidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın “Dünya Çocuk Hakları Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, gözlerinden öpüyorum.
 


Sonraki Sayfa: 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ ANMA 1. VE 2. BÖLGE ATLETİZM ŞAMPİYONASI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Önceki Sayfa : Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezindeki Çocuklarımıza 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Hakkında Bilgilendirme Yapıldı