İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Milli egemenliğimizin ve demokrasimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97'nci yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK, bu anlamlı günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tanımlamış ve çocuklarımıza armağan etmiştir. 23 Nisan, bir millet için en yüce değer olan milli egemenlik ilkesinin Türk Milletinin hayatına giriş tarihidir. 23 Nisan milli tarihinin başlangıcı ve dönüm noktasıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır. Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve bu nedenle çocuklara büyük önem vermiştir.  Bu gün hem yüce meclisimizin kurulduğu gün, hem de ulusal egemenliğimizin her yıl kutlandığı bir bayram günüdür. Bu bayram çocuklarımız için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. En değerli varlığımız çocuklarımız, barışın, kardeşliğin temsilcileri olarak aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Hedefimiz, çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve önemlisi özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen bireyler haline gelmelerini sağlamaktır. Bu sebeple bizler de, çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görüp topluma yön verecek bireyler olarak yetişmeleri için çalışmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, yurdu ve milleti yaşatmak için mücadele veren tüm silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutluyor,  tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyorum.

 


Sonraki Sayfa: ASDEP PERSONEL ALIMI BAŞVURU VE MÜLAKAT LİSTESİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMZ HASAN TAHSİN YILDIRIM'IN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI