İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM'IN AİLE HAFTASI MESAJI

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, 1994 yılından itibaren her yılın 15 Mayıs tarihi Aile Günü, bu günün içinde yer aldığı hafta ise Aile Haftası olarak kutlanmaktadır. Aile Gününün ve Aile Haftasının temelinde; toplumun tüm kesimlerinin aile olgusunun farkında olması, aile bütünlüğünün korunması, güçlendirilmesi ve ailenin toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilme konusunda geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
Aile haftasının çıkış noktasıysa; toplumun en önemli ve temel birimi olan ailenin, aile yapısının korunması, geliştirilmesi; sosyokültürel ve ekonomik olarak kalkınabilmesi, toplumun her kesimince ailelerin toplumsal sorumluluklarının yerine getirilmesi ve bu konulara farkındalık sağlayabilmektir.
Aile bir milleti millet yapan milli ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin, inançların öğrenildiği ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarıldığı bir okuldur. Sağlıklı toplum yapısı, sağlıklı aile yapısının tesisi ile mümkündür. Aile insanlık tarihi boyunca var olan ve değişmeler karşısında sürekliliğini daima koruyan bir kurumdur.  Sağlıklı nesiller ancak sağlıklı ilişkilerin kurulduğu karşılıklı güven sevgi ve saygıya dayalı iletişime açık ailelerde yetişmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, aile içinde sağlıklı iletişimin sağlanması ve karşılıklı sevgi saygı duygularının yoğun olarak yaşanması diliyorum.  Bu önemli gün ve haftanın ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sorunların çözümüne ışık tutmasını temenni ediyor, tüm ailelerimizin Aile Gününü ve Aile Haftasını kutluyorum.


 


Sonraki Sayfa: ŞABANÖZÜ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MÜNASEBETİYLE “BİRLİKTE EĞLENELİM” PROGRAMI DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : ASDEP MÜLAKAT DUYURUSU