İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN “BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI” MESAJI

Tüm dünyada ve ülkemizde 07- 14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası, toplumun engelliler konusunda bilgi sahibi olmasında ve kamuoyu duyarlılığının oluşturulmasında büyük önem taşımaktadır. Bu haftanın amacı, engellilerin sorunlarının çözümü ve önlerindeki engellerin kaldırılması için toplumda engellilere karşı pozitif bir ayrımcılık oluşturmaktır.
Tüm engelli vatandaşlarımız gibi görme engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani görevimizdir. Engelli vatandaşlarımızın tehlikelerden korunarak, başkasına muhtaç olmadan, özgürce diledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretken ve bağımsız bireyler haline gelmeleri de sağlanmalıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için her şeyden önce bu meseleye ilişkin toplumsal hassasiyetin güçlendirilmesi gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Bunun bilinciyle eğitimden sağlığa, kültürden sanata, ulaşımdan sosyal desteğe kadar çok ciddi ve çözüm bekleyen sorunlar sadece engelli vatandaşlarımızın değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur
Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içerisinde geçirmeleri adına engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayreti içerisindeyiz. Bu önemli gün ve haftada engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha dile getiriyor, tüm görme engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecek diliyorum.

 


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI