İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v.)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.
Yüce yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Allah’tan getirdiği mesajları anlamak, onun örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan derin sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak amacıyla milletimiz, her yıl artan bir heyecanla onun gelişini “Mevlid Kandili” olarak ihya etmektedir. Mevlid Kandili Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam’ı müjdeleyen rahmet elçisi sevgili Peygamberimizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütleri anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanıdır.
Hz. Muhammed (s.a.v.), son peygamber olması hasebiyle sadece Cenab-ı Hakk’ın vahiylerini, emir ve yasaklarını bizlere iletmekle kalmayıp aynı zamanda güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyettir.
İşte bu örnek şahsiyetin yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde karanlığa gömülen, sapkın düşüncelere ve yollara sapan, putperestlik yapan insanlığın önüne aydınlık ve tertemiz bir yol açılmıştır. Bizler, işte bu nurlu yolda yürüyen insanların bir araya geldiği İslam dininin mensubu olmanın onurunu yaşamaktayız.
Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz eder,  beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
 


Sonraki Sayfa: 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI