İL MÜDÜRÜMÜZ HASAN TAHSİN YILDIRIM’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ulu Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde ” Başöğretmenlik” unvanını kabul etmesiyle beraber 1981 yılından beri 24 Kasım günü ülkemizde her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
Öğretmenlerimiz; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirerek, binlerce yıldır dünyaya yön vermiştir. Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Geleceğimizi, hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar.
Eğitim ve öğretim, milletin varlığı ve geleceği için önemli bir görev üstlenmektedir. Eğitimin yapı taşı ise öğretmendir. Öğretmenler, maddi manevî bilgi ve becerileri canlı tutmanın yanında sonraki nesillere aktarmada da tarihi rol üstlenmişlerdir. İşte bu nedenledir ki öğretmenlik mesleği hiç kuşkusuz emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen değerli ve saygın bir meslektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, birer ilim, irfan ve bilgi kaynağı olan öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü ”nü en içten dileklerimle kutluyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevleri başında bulunan saygıdeğer öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılarının devamını diliyor, saygılarımı sunuyorum.
 
 


Sonraki Sayfa: Mesleğimi Seviyorum Severek Yapıyorum Projesi Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Personelleri Tarafından Evde Bakım Süreci Hakkında Bilgi Verildi

Önceki Sayfa : 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI