İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM'ın 10 Kasım 2016 Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Bugün, 10 Kasım… Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında ve çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesinde onun attığı temeller önemli bir nitelik taşır. Her zaman ‘yurtta sulh cihanda sulh’ ilkesiyle hareket etmiş olan Atatürk, sadece milletimizin değil dünyadaki diğer milletlerin de sevgisini ve saygısını kazanmıştır.
 
Kurtuluş Savaşı yıllarında yetim çocukların koruyuculuğunu yapan Atatürk, Himaye-i Etfal’in (Çocuk Esirgeme Kurumu) de kuruculuğunu ve koruyuculuğunu yapmıştır. Sosyal hizmetler alanında bugünkü bulunduğumuz noktaya gelişimizde onun katkısı büyüktür.
 
Bugün bizler, istiklal ruhunun ışığında ideallerimizi ve hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla çalışmaktayız. Şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak hepimizin vazifesidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyorum.

 İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM

                                                                                                                   


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM'ın 10 Kasım 2016 Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE PSİKOSOSYAL GELİŞİM SÜRECİ EĞİTİMİ VERİLDİ